kadında cinsel isteksizlik belirtileri

En azından hayatın bir döneminde her kadın mutlaka cinsel isteksizlik yaşayabilir.Cinsel isteksizlik belirtileri kadından kadına değişebilir.Cinsel isteksizlik hem çiftleri hem de aileyi çok olumsuz etkileyen bir durumdur.

Enguncel.net olarak bazı bayanlardan bu konuda birkaç bilgi aldık.

Bu cinsel isteksizlik belirtilerinin en başta gelenleri:

-Cinsel istek arzusunu belirli dönemlerde veya tamemen kaybetmek,

-Orgazm ile ilgili bir takım sorunlar

-Cinsel ilişki sırasında olağandışı ağrılar

Tabiki her kadının cinsel tercihi veya sorunları ayrı ayrı bir doktor gözetiminde incelenmesi gerekir.Yukarıdakiler sadece en belirgin belirtilerdir.

 Cinsel isteksizlik ya da ağrı sorunları fiziksel olacağı gibi tamamen psikolojik de olabilir.Bir kadın cinsel isteksizlik yaşıyor ise bunun altında partneri ile olan bağı da araştırmak gerekir.Bazı vakalarda cinsel isteksizliğin asıl nedeni partneri ile cinsel uyumsuzluk olabiliyor.

Peki cinsel isteksizlik belirtilerine fiziksel olarak neler sebeb olabilir?

1.Kesinlikle depresyon sebeb olabilir.Mutsuz bir kadından pek bir şey beklenemez.

2.Geçmişte yaşanmış olan fiziksel ya da ruhsal bir travma.Örnek kadının geçmişte cinsel şiddete maruz kalması taciz,istemediği biri ile ilişki vb.

 3.Hormon bozuklukları cinsel isteksizliğe sebeb olabilir.Örnek rüzgar erkoçlar diye bilinen ünlü kişinin de hormon sorunu olduğu biliniyordu.Daha sonra bazı ameliyatlarla erkek olmayı seçti.Tabi o arkadaşımızın sorunu bambaşka ve çok ciddi bir konu idi.

4.Aşırı derece de alınan alkol ve uyuşturucu gibi maddeler sağlığın her türlüsüne zarar verdiği gibi cinsel yaşantınızı da olumsuz etkileyecektir.

5.Kullandığınız bazı ilaçlar cinsel isteksizliğe sebeb olacaktır.Örnek erkekler depresyon ilaçları kullandığında cok ciddi sertleşme sorunu yaşarlar hatta bu tür ilaçların prospektüsünde bile cinsel disfonksiyon yaşanabilir uyarısı vardır.

6.Maddi vb. sorunlar zihni mesgül edebileceği için kadında cinsel isteksizlik görülebilir.Kadın cinsel ilişki sırasında hem ruhen hem de fiziken çok rahat olmayı ister.Ufak tefek kafa kurcalayan şeyler kadının huzursuz hissetmesine yol açar.Buda cinsel isteksizliğe sebeb olabilir.

 7.Kadın cinsellikten zevk alacaksa bunun birinci şartı aslında kocasına ya da partnerine güvenmesidir.Özellikle kadınlar birlikte olacağı kişiye son derece güven duymalıdır.

8.Kadın partnerini sevmelidir.Bir kadın erkek gibi değildir.Onların zihinleri bu konularda bambaşka çalışır.Erkek her çiçekten bal alabilir ve değerlendirmeyi sadece fiziksel yapar.Ancak kadın erkeğinin kendisini sevdiğini,ona değer verdiğini,onun kendisini beğendiğini hissetmelidir.Aksi takdirde cinsel isteksizlik belirtileri ortaya çıkabilir.

Kadında cinsel isteksizlik belirtileri tedavi yöntemi varmı?

Öncelikle  bir probleminiz var ise bunu partneriniz ile konuşarak anlatarak çözmeniz gerekecek.Ancak sorunun ciddi olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bir doktora görünmenizde fayda olacaktır.Sorunun psikolojik kökenli olduğunu anlarsanız bir terapistle görüşmeniz doğru olacak.

Kadında cinsel isteksizlik belirtilerini ortadan kaldırabilecek bazı bitkisel ürünlerde mevcut tabi.Ancak bunlar sorunun köküne yönelik değil gecici çözümler.Tabi siz yine de bunlardan denemek isterseniz innecioğlu adlı sitede bazı ürünler mevcut.

 Son olarak menepoz olayını da biraz anlatalım.Zira kadınların en ciddi sorunları yaşağıdı (cinsel olarak) dönemdir.

Cinsel ilişki sırasında ağrı, menopozdan sonra östrojen seviyeleri düştüğü ve vajinanın kuru hissedildiğinde sık görülür.
Bu, bir kadının seks arzusunu etkiler, ancak yardımcı olabilecek yağlama kremleri vardır. Doktorunuza veya eczacınıza bu konuyu sorabilirsiniz.Menepoz ayrıca bir konudur ancak biz sadece cinsel olarak bir yorum yaptık.

Hepinize sağlıklı uzun ömürlü yıllar dilerim.KAYNAK: www.enguncel.net

Aşağıda yorumlarınızı paylaşıp fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile