epimedium nasıl kullanılır

Arkadaşlar merhaba,bugün çok sorulan epimedium nasıl kullanılır sorununa yanıt vermeye calışacağız.

Aranızda hala epimediumun ne olduğunu bilmeyen var ise buradan ne olduğunu öğrenebilir.

Epimedium bitkisi genelde çinde yetişen bir bitkidir.Genelde dedik tabi diğer ülke ve bazı kıtalarda de yetişebiliyor.Ancak en iyi epimedium bitkisi dedince akla Çin geliyor.

Epimedium nasıl kullanılır sorusuna 2 cevap vermek lazım.Çünkü macunların içerisine katılıp satılanı var birde kurutulmuş halde aktarlardan bulabileceğiniz epimedium var.(Not: bu bitki ülkemizde azgın teke otu olarak da bilinir)

Öncelikle az tercih edilen yol kurutulmuş halde aktarlarda bulunan epimediumu anlatmamız lazım.Ancak bu bitkiyi bulmak gerçekten zor.Çünkü Kocaeli'ndeki aktarlarda yaptığımız araştırma da 8 aktar gezdik sadece 1 yerde bu bitkinin kurutulmuş halini bulduk.Ağırlıklı olarak internetten satılan bir bitki.Mesela internette yaprak şeklinde de çay halinde de bulabilirsiniz.

 

 Epimedium kuru halde nasıl kullanılır?

Tabi kurutulmuş halde epimedium bitkisini bulduğunuzu varsayalım,bitkiyi öncelikle yaklaşık 1 saat ılık bir suda yumuşatmanız lazım.Bu ilginç gelebilir ama Çinli kaynaklar böyle olması gerektiğini savunuyor.Ilık su da yumuşayan bitkiyi birkaç saat daha bekletmeniz önerilir.Daha sonra bir çaydanlığa su koyup bitkinin bir tutamını (yaklasık 30 gr-40gr) çaydanlığa koyunuz.10 dk kadar kaynattıktan sonra bir 5 dk daha sıcak suda bekletin.Daha sonra bitki çayı içer gibi çaydanlıktaki epimedium bitkisinin kaynamış suyunu için.Çok fazla tüketmeyin etkili bir bitkidir.Ayrıca bu bitki kalp rahatsızlığı olanlara önerilmiyor.

Bu halde kullanacağınız epimedium size acı gelebilir yani tadı :) ama sizi cinsel yönden rahatlatacak..

Bakın aşağıda görülen internette satılan epimedium çayı (Şunu belirteyim yaprak şeklinde yani kurutulmuş epimedium almanızı öneririm aslında ikisi de aynı yola çıkıyor bitki çayı gibi kullanıyorsunuz ancak yaprak halindeki kurutulmuşu daha etkili oluyor)

 

Aşağıdaki ise epimediumun kurutulmuş ve paketlenmiş hali.Dediğim gibi aktarlarda ve özellikle internette bulabilirsiniz.Unutmayın bu bitkiyi genelde ereksiyon sorunu yaşayan erkekler kullanıyor.Dikkatli kullanınız.Bu konuda çok sorunlu iseniz erkekler neden ereksiyon sağlayamaz konumuza mutlaka bakınız.

 Evet gelelim en çok kullanım alanı olan şekle yani macun ve kapsül olanların kullanımına.

Epimedium bitkisi macun içerisine katılarak satışa sunulmuştur.Bu aslında kullanıcılarında en çok tercih ettiği şekildir.Bilinen

adı epimedyumlu macundur.Macunun içerisinde onlarca bitkisin yanı sıra epimedium da bulunmaktadır ve üretilen macunun kat kat etkisi artmaktadır.(epimedyumlu macun içeriğini tam olarak merak etti iseniz buraya bakınız)

Peki epimedyumlu macun nasıl kullanılır?

 Epimedyumlu macunu tedarik ettiniz,paketi açtınız.Genelde cam kavanoz içerisinde size gelecektir.Ürünün üzerinde emniyet bandı olup olmadıgına dikkat edin.İlk siz açmış olun.Genelde kullanım için önerilenler,

* İlişkiden en az 30 dk önce alın (benim görüşüm 1 saat önce de alınabilir)

*En fazla 1 tatlı kaşığı kullanılması lazım. (1 cay kaşığı da kullananlar etkisini görebiliyor),

*Macunu kullanmadan önce iyice karıştırılması çok öneriliyor.

*Genelde hafif tok karnına alınması daha iyi olabiliyor

* Daha fazla performans için kaşık kaşık yemeniz kesinlike önerilmez.Çünkü içerisinde onlarca baharat var özellikle

mide rahatsızlığı olan biri geceyi hastanede geçirebilir bu yüzden önerilen dozda kullanın!

*Önerilen şekilde kullanmanıza rağmen herhangi bir etki görmedi iseniz ya aldığınız macunda bir sorun var ya da çok ciddi sağlık sorunlarınız var mutlaka bir doktora görünün.

*Bol su ile tüketilmesi öneriliyor bazı yerlerde ama inanın alakası yok.Yani olumlu yönde bir katkısı yok.İlla su içeceğim diyorsanız için tabi.

*Alkolle birlikte kullanılmaması önerilir.Hem macunun etkisini azaltacak hem de karaciğerinizi zorlayacaksınız.Alkol zaten zararlı.

 *Tahta kaşık vb. şeylerle kullanılması kesinlikle etkisini artırmıyor!Bu sadece şehir efsanesi.Metal bir kaşıkla da kullanırsanız aynı etkiyi görürsünüz.

*Kalp ve şeker hastalarının bu macunu kullanması açıkcası önerilmiyor.

*Epimedimun macun olanını daha çok tercih edin,kapsül olarak satış da olanlarda kimyasal olma ihtimali çok yüksek.

 

Arkadaşlar epimediumu anlatmaya devam edeceğiz.Epimedium nasıl kullanılır sorusuna umarım yanıt bulmuşsunuzdur.Aklınıza takılan bir yer olursa aşağıda yorumlara ve görüşlere katılarak bize sorularınızı iletebilirsiniz..

 

 

KAYNAK : ENGUNCEL.NET(izinsiz kopyalanması yasaktır.)

 

 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar   

0 #2 aziz 17-02-2018 03:16
Doğru e-posta ile tekrar gönderiyorum.. Cevabı bu adrese bekliyorum..

innecioğlu epimediumlu macun almaya karar verdim. Kullanım şekli ile ilgili sorum olacak. her sabah düzenli olarak bir çay kaşığı yada tatlı kaşığı alınmasında sakınca olurmu. tedavi etmesi açısıdan bu daha uygun değilmi?
yoksa sadece ilişki öncesinde mi alınmalı.
Alıntı
0 #1 aziz 17-02-2018 03:13
epimediumlu macunu almayı düşünüyorum.marka olarak ise innecioğlu markası bende güven oluşturdu. Fakat kullanım şekli ile ilgili sorum olacak. ilişkiden önce değilde Hergün sabah bir çay kaşığı yada tatlı kaşığı düzenli alınması bir zarara yol açarmı. Bu şeklide düzenli kullanım cinsel isteksizlik ve ereksiyon problemlerinin iyileşmesi için daha uygun değilmi?
Alıntı