Epimedyumlu macun nasıl yapılır?

Evet arkadaşlar bazılarımız dışarıdan epimedyumlu macun satın almak yerine evde kendileri yapmaya calışıyor.Tabi bunda ne kadar başarılı olunur bilemeyiz.Ancak bize bu konuda yüklü miktar da soru geldiği için sizler için araştırdık ve epimedyumlu macun nasıl yapılır sorusuna cevaplar aradık..

 


Eğer epimedyumlu macun hakkında hala bir fikriniz yoksa buradan ne olduğuna bakabilirsiniz.
Evet son dönemlerde çokca adından söz ettiren epimedyumlu macun yapımı için gerekli malzemeleri yazacağız.Tabi bu malzemeleri bulmak biraz zor ancak aktarlardan araştırarak bulabileceğiniz birçok bitki mevcut.

 

Öncelikle şunu söylemeliyim ki bütün kuvvet macunlarının ortak bileşeni baldır.Bal olmayan bir macun yoktur sanırım piyasa da.Bu yüzden ilk önce hakiki balımızı ayırt edelim..Balın gerçek olmasına özen gösterin.

Şimdi

Yarım kilo balımızı hazırlayalım

 3,4 yemek kaşığı kadar keçiboynuzu pekmezimiz

1 çay kaşığı kadar dut pekmezi

3,4 tatlı kaşığı kadar arı poleni

 Zencefilimizi unutmayalım,keyfe değer şekilde katılabilir ama fazla abartmayın

Ginseng (amerikan ginsengi bulabilirseniz orjinal süper olur)

 Çakşır kökü( aktarlarda kolaylıkla bulabilirsiniz)

Keşiş külahı ( yine bunu da aktarlarda ya da internetten bulabilirsiniz.)

Tarçınımızı kesinlikle unutmuyoruz bir yemek kaşığı kadar ilave ediniz.

Yine keçiboynuzunu robotta çekerek iyice kıvamlanmış hale getirin.2 tane orta büyüklükte yeterli.

Evet yukarıdaki malzemeleri aktarlardan veya netten bulabilirsiniz.

Ancak epimedyumlu macunun en önemli bileşeni adından da anlaşılacağı üzere epimedium bitkisi.Bu bitkiyi bulabilmek için

bayağı bir emek vermeniz gerekebilir.Ayrıca Turnera da macunumuzun bileşeni.Turnera da az bulunan bir bitki yaprağı..

 

Epimedium ve turnerayı bulamadı iseniz yapacak bir şey yok.Macunumuzu bu şekilde yapacağız.Tabi bu bitkileri de buldu iseniz macunumuz daha da etkili olacak.

Epimedyumlu macun yapılışı:

İlk önce daha önceden hazırlamış olduğumuz balı büyük bir tabağın içine dökelim.Daha sonra keçiboynuzu pekmezi ve dut pekmezini ilave edelim ve yaklaşık 5 dakika boyunca iyice karıştıralım.

Sonrasında zencefil ve tarçınımızı ilave edelim yine 3,5dk kadar karıştıralım.Ginseng ve çakşır otunu içine ekleyelim.Ve tekrar karıştırmaya devam edelim.Birkaç dk karıştırdıktan sonra keşiş külağı ve robotta çektiğimiz keçiboynuzunu ekleyelim.Eğer buldu iseniz epimedium bitkisini ve turnera yaprağını yaklaşık bir toz haline gelene kadar ezelim.Robotta da çekenler var bu bitkileri ama ben ezmenizi öneririm sarımsak ezer gibi.

Son olarak ezdiğimiz bitkileri de karışımın içerisine atın.İşin en önemli kısmı yaptığımız macunun her kaşığından aynı etkiyi görebilmek amacı ile tüm bileşenler eklendikten sonra en az 10 dk iyice karıştırmanızı öneririz.Bunu yapmazsanız macun doğru etkileri göstermeyebilir.

 

 Evet macunun yapımı bir hayli basit.Ancak içerisinde bulunan bazı bitkileri bulmak ise zor.Gerçek etkili bir macun yapabilmek için içerisinde yazan tüm bitkileri bulmak zorundasınız.Ayrıca ilgili bitkilerin macunumuzun içerisine katkı oranlarınıda iyi bilmek lazım.Zira bitki de olsa etkili bitkiler bunlar.Sağlığınızın zarar görmemesi için uzman birinden de yardım alabilirsiniz.

Epimedyumlu macun nasıl yapılır konumuz bu kadar.Yok ben bunlarla uğraşamam en iyisi internetten satın almak diyorsanız en iyi cinsel macun konumuza bakın.

Epimedyumlu macun yorumları konumuza da bakarak kullanıcıların deneyimlerini okuyabilirsiniz.

 

KAYNAK: ENGUNCEL.NET

 

 

 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile