Ülkemizde cinsellik ve sorunlar

Biz osmanlı torunuyuz,biz güçlüyüz biz sert erkeğiz..Bunların doğru olması türk erkeğine hem güven vermiştir cinsel hayatlarında.Ancak durum pek de öyle değildir.Türk erkekleri özellikle yaşlandıkça cinsel performansdan o kadar düşüyorlar ki çocunluğu özellikle macunlara (bknz epimedyumlu macun nedir) ve ilaçlara ilgi göstermeye başlamaktadır.

Bir de önemli olan şöyle bir durum var.Ülkemiz kültürü ve sosyal durumundan kaynaklı sorunlar baş gösterebiliyor.Mesela Anadolu'da küçük bir ilçe de yaşıyo iseniz en önemli sorun gibi gösterilen sertleşme sorunu yaşayan kişiye inanılmaz sosyal acılar yaşatabilir.Çünkü erkekliğin ilk kanıtı sertleşme yani cinsel organın ilişkiye girebilecek kadar sert olabilmesi.Öte yandan bu il ve ilçelerimizde çocuğu olmayan bir ailenin sorunu erkekte çıkarsa işte vay o erkeğin haline,çevreden ona erkek gibi bakmayabiliyorlar.Ben bunları bu konu üzerinde Anadolu halkını suçlamak için yazmıyorum ancak geçmişten gelen kültür o sorunları yaşayan bir erkek için erkek değilsin durumuna bile getirilebiliyor.

Malesef Anadolu'da

Hal böyle olunca problemi olan erkek psikolojik olarak çöküntüye girebiliyor.Zira eşi de aynı psikolojik çöküntüyü yaşayabiliyor.Aslında bu problemlerin erkeklikle,delikanlılıkla hiçbir alakasının olmadığını insanlarımıza bir anlatabilsek..Dünyanın her yerinde bu hastalıklar yaşanabiliyor.Adı üstünde hastalık bu!Toplumumuz ona gülüp ayıplayağına,iyi bir hastaneye götürülse o sorunlu kardeşimizin hiçbir sorunu kalmayacak belkide sağlığına kavuşacak.

 

Türkiye'de en az 4 gençten biri Cinsellik Cahili!

Bu araştırmayı BM yani birleşmiş milletler yapmış..Bunu Haydar Dümen hocamız da destekliyor aslında.Hatta Haydar Dümen hocamız işi daha da abartıyor yoksa gerçekleri söylüyor bilemeyiz ama bakın ne diyor:

"BEN rakamı daha da yükselteceğim, yüzde doksanı bilgisiz. Bilgi deyince bilgi alınacak hiçbir kaynak yok. Aileden deseniz aile ortada. En bilgili aileler bile kendini tanımıyor. Birçok ailede kadının örneğin özelliklerini, cinsel açıdan erotik noktalarını bilmiyor. Gene Türkiye'de yüzde 50 erkek klitoristen habersiz. Nereden öğrenecek genç bilgisini? Genç gence, erkek erkeğe birbirlerinden öğrenecek. Birbirlerine aktardıkları şeyler gençlik enerjisinin cinsellikteki megalomanik kanıtı gibi bunu sayısal değerlerle ölçüyorlar. Akıl almaz sayısal değerler; ister penis boyu olsun ister mastürbasyon sayısı olsun. Bunların hepsi yanlış ve ters. Bunların hepsini kitaplardan öğrenecekler. Hani kitap? Ben 1967'den sonra üç kuşak eğittim. Bir Amerikalı kız ‘Benim kızlık zarım duruyor mu?' diye ne doktora gider ne de bundan intihar eder. Samanyolunda bir yıldız arıyoruz. Birçok insan, birçok genç hayatında kadın cinsel organı görmeden evleniyor"

Ahlakımızın ve Kültürümüzün cinsellik konusunda OLUMLU etkileri

Aslında kültürümüz cinsellik konusunda o kadar iyi ki..Bunu bazı elit kesimler kabul etmeyebilir ancak bir kadının ilk ilişki yaşadığı kişi evlendiği yani eşinin olması gurur verici ve son derece ahlaklı bir davranış.Birçok dini kitapda da buna vurgu yapılır yani tek eşliliğe..Ancak son donemlerde batının da etkisi ile bu kültürümüzü kaybetmeye başladık.Özellikle metropol batı illerimizde aralarında herhangi bir resmi sözleşme bulunmamasına rağmen ilişki yaşayan kadın sayısı çok fazla.Bunu asla yanlış anlamayın bana aranızda yobaz diyenlerde çıkacaktır ama tek eşlilik gibi varmıdır..Düşünsenize siz erkeksiniz ve sevdiğiniz aşık olduğunuz evleneceğiz kadına ilk dokunan siz olmak istemez misiniz?Kadının ilk kez eşiyle bir ilişkiye gireceği kültürümüzün bize verdiği son derece güzel bir örnektir bence.Birçok türk kadını bunu böyle benimser ve yapar.Ancak dediğim gibi batı kültürünün etkisinde kalan bazı kardeşlerimiz ise malesef bu kültüre sahip çıkamayıp kötü durumlar yaşayabilir.

 

 Peki ya olumsuz etkileri?

Birçok kadın ve erkek orta yaşlara gelene kadar ya da evlenene kadar cinsel ilişkiden habersiz olurlar.Kadınları kültürümüze yorumlayabilir bunu mazur görebiliriz ancak erkeklerin de aynı kadınlar gibi evlenene dek cinsel ilişkide hiçbir tecrübeleri olmaması biraz düşündürücü.

Cinsel ilişki de hiçbir tecrübesi olmayan erkek sertleşme problemi yaşayabilir bu birincisi,ikincisi ve daha önemli olan erken boşalma problemi..Üçüncüsü ise sevişme bilmeyen erkekler evlendikleri kadını hüsrana uğratabilirler.Unutmayın kadınlarda biz erkekler gibi cinsel zevk yaşamaları lazım,orgazm olmaları lazım..Yoksa o kadının gözünde sizin robottan başka bir değeri olmayacak.

Bu yüzden erkeğin kadınlara oranla bu konularda biraz daha tecrübeli olması kesinlikle hem erkeğin hem de kadının mutlu olmalarını sağlayacaktır.

Kısaca konuyu toparlayacak olursak;

Ülkemizde cinsellik kadınların açısından utanmalarına sebeb olan,cinsellik konusunda pek de bir şey bilmeyen,erkeklere hangi tip fantezilerle yaklaşılabileceğini bilmeyen sorunlar teşkil ediyor.Öte yandan kadınların Türk kültürüne uygun davranmaları da kültürümüzün bozulmadığını,dini yaklaşımlarla kadınların cinselliğe ruhen daha sağlıklı tutundukları da bir gerçek..Yani bu durumun içerisinde birbirine son derece karşıt iki durum var.Burada önemli olan siz kadınların bu olaya nasıl bakacağı..Ordan mı yoksa burdan mı :)

Peki ya erkekler;

Teknoloji ve medyanın gelişmesi ile erkeklerin kadınlara ulaşması artık çok zor değil.Zaten yapılan bir araştırma da Türk erkeklerinin en az %70 i 25 yaşına kadar en az 1 defa ilişki yaşadığını gösteriyor.Cinsel konuda psikolojik bir sorun yaşamamaları için ve evlendiklerinde özellikle ilk günlerde eşini üzmemeleri için aslında tecrübeli olmaları çok işe yarıyor.Ancak erkeklere bu konuda bu kadar insiyatif tanıyan kültürümüz kadın ve erkek arasındaki eşitsizliği de bir kez daha ortaya koyuyor.

 KAYNAK: ENGUNCEL.NET (izinsiz ve aktif link verilmeden kopyalanması yasaktır.)

Bu konularda ilgilinizi çekebilir:

Erkeklerde cinsellik mi? Erkekler cinsellik de ne ister?kadında cinsel isteksizlik belirtilerisertleşmeye iyi gelenen iyi cinsel macunepimedyumlu macun yorum

 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile