epimedium nedir

Çinde belki binlerce yıllardır kullanılan bu bitki bir efsanedir.Efsane derken olumsuz bir görüş değil görüşüm son derece olumlu!

Epimedium cinsel yaşamı renklendirmek ve cinsel gücü artırmak için kullanılan bir afrodizyak bitkidir.Aslında epimediumun faydaları saymakla bitmez..Sağlığa onlarca faydası vardır.Ancak biz bugün biraz cinsel yönünden inceleyeğiz bu epimedium bitkisinin.

Öncelikle cinsel birleşme sayısını artırıyor bu bitki.Sperm kalitesine de olumlu katkısı var.Ayrıca sperm hareketlerini düzenliyor ve hareket hızının artmasını sağlıyor.

Epimedium bitkisi en çok cinsel tedavi için kullanılıyor.Özellikle erkeklerde ereksiyon sorunu olanlar için en iyi bitkilerden birisi diyebiliriz epimedium için.

EREKSİYON SORUNUNU KÖKÜNDEN ÇÖZÜYOR MU?

*** Buna mutlaka kesin bir cevap veremeyiz.Çünkü bu tarz bitkilerin kullanımı son derece önemli.Kullandığınız epimedium bitkisi öncelikle orjinal mi..Bu çok önemli mutlaka doğru epimedium bitkisini bulmanız lazım.

 

*** Daha da önemlisi insandan insana çok ciddi farklılıklar gösterebiliyor bu tarz bitkiler.Kimisi kullandığında yeniden doğmuş gibi hissediyor kendisini kimisi de hiçbir işe yaramadığını söylüyor.

*** Ereksiyon sorununu birçok kullanıcı çözdüğünü düşünüyor.Ancak bu tür bitkilerde kullanım şeklide son derece önemli.Mesela ülkemizde bitki halinde değil de kucuk kavanozlarda epimedyumlu macun olarak tüketiciye sunuluyor.Yani ülkemizde insanlar genelde aktarlar veya internetten epimedyumlu macun tedarik ederek kullanıyor.

Bu yüzden epimedyumlu macun nedir konumuza mutlaka bakmanızı öneririm.

 

Bu epimedium macunu çok merak etti iseniz lütfen buradan epimedyumlu macun yorumlarını okuyunuz.

Epimediumun halk arasında bilinen en iyi yönlerini yukarıda anlattık..Peki epimedium bitkisinin bilimsel tanımı nedir?Yani epimedium nedir?

 Epimedium, Berberidaceae familyasında kabaca 60 ila 70 tür arasında olan bir türdür.Çeşitli bitki türleri ile isimleri anılır.Türkiye de azgın teke otu olarak bilinir.Çinde ise yin yang huo otu olarak bilinmektedir.Avrupa da ise peri kanatları diye bilinmektedir.

Epimedium cinsindeki tüm çiçekler aynı sayıda parçaya sahiptir, ancak bu parçalar türlerden türe göre farklılık gösterir. Bütün çiçekler iki set sepals dan oluşur. Çiçekleri tomurcukdayken koruyan dış sepals açılma üzerine dökülür. İç sepals çoğunlukla yaprakları ayrı bir renktir bu da enterasan bir bitki olduğunun kanıtıdır. Dört yapraklı taç yaprakları da, tohumlayıcıları ikna etmek için nektarı tutan meyveler içerir. Taç yaprakları genellikle küçülürken, bazı türlerde etekler kıyasla çok uzun olabilir (E. grandiflorum'da 1 "e kadar) ve çiçeklere örümcek benzeri bir görünüm verir veya bazı Aquilegia'nın çiçeklerine benzer.

 Epimediumun tüm türleri rizomlardan yetişirken, iki tür rizom bulunur. Birincisi, köklerin ve köklerin düğüm noktalarından çıktığı odunsu bir düğümdür. İkincisi, yer yer köklü bir köksüz olup, aralıklarla düğümlerden kök ve sapları gönderen bir örgü iğnesinin boyu civarındadır. Yayılma, büyümenin henüz başlangıcı olduğu ilkbaharda bölünerek yapılabilir. Arkaya dönük rhizomatöz türleri daha kuvvetlidir ve bölünme yoluyla daha kolay yayılırlar. Diğer türler tohum ile daha kolay olabilir.

 Epimedium'un özü veya toprak rizomları veya 'azgın teke otu', tıbbi olarak erektil disfonksiyon için kullanılır. Yani çiftleşme esnasında yeterince sertleşemeyen penis için kullanılan bir bitkidir.Aslında, Google'ın "epimedium" araştırması, çoğunlukla bitkinin böyle bir amaçla bitkisel formülasyonlarını ortaya çıkarır. Otun bir bileşeni icarin, kimyasal bileşimde Viagra'daki etken madde ile benzerdir.(yani sildenafil)  Çin'de bu bitki, afrodizyak olarak kullanılmak üzere vahşi doğadan toplanır.

KAYNAK: ENGUNCEL.NET

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile