Erkeklerde cinsellik mi? Erkekler cinsellik de ne ister?

Evet biz erkekler..Bu yazıyı bir erkek yazıyor çünkü en iyi o açıklayabilir bu durumu.Ama İzmirli genç arkadasımız aynı zamanda psikoloji son sınıf öğrencisi Açelya'dan da bir takım bilgiler aldık.

Bu olaya üç açıdan bakmamız gerekiyor sanırım.

1.Fizyolojik

2.Psikolojik

3.Kültürel

 

İlk önce fizyolojik olarak bakabiliriz.Erkeklerin fizyolojik olarak kadınlardan birçok ayırt edici özelliği var.Mesela kadınlar orgazm olurken tamamen beyinlerinde yaşadıkları duygusal dürtülerle orgazm olurlar.Yani pek çok kadın için hazza ulaşmak beyinlerindeki yaşadıkları hayaller ile olur.Elbette bir erkeğin yakışıklı,kaslı ve temiz olması çok önemlidir.Bunlar kadınlarda orgazmın 1.şartı olabilir ancak erkek istediği kadar yakısıklı olsun istediği kadar güçlü olsun kadına duygusal dürtüler yaşatmadığı sürece kadının orgazm olma şansı çok düşüktür.Kısacası psikolojik olarak görünen bu olay bence fizyolojiktir de.Yani kadınların yaratlılışları öyle.Sevilmek ve sevmek isterler.Kadının sevmediği bir erkekle istediği kadar yakısıklı olsun beraber olması o kadına cinsel olarak yapılabilecek bir işkencedir.Eğer ki bu söylediklerimizin dışında bir probleminiz var ise (kadınlar için söylüyorum) lütfen bu makaleden detaylı bilgi alınız.

Kadınlar böyle peki ya erkekler?Erkeklerin de istisnayi durumlar haricinde kadınlara oranla tam tersidir.Erkeğin tahrik olması için iyi vucut ölçülerinde bir kadın olması gerekir öncelikle.Etrafınıza şöyle bir göz gezdirin yürüyen kadınlara erkekler nasıl bakıyor :) Dediğimi anlamak için aşağıdaki resim size faydalı olabilir;

Yine söylüyorum erkeklerin fizyolojik açıdan cinsel dürtüleri tamamen tahrikle çalışır.Yani beyin o esnada tamamen kadının vucuduna çalışır.Tabi bu biraz itici geliyor ama yapacak bir şey yok erkeğin de yaratılışı böyle..

Olaya fizyolojik açıdan baktığımızda yine erkek için temas çok önemlidir.Yani erkek dokunmak,öpüşmek,sarılmak,okşamak ister.Aslında bu durum kadınlarda da öyledir.

Erkeklerde bu duruma fizyolojik olarak bakıyoruz bu tabi biraz da sağlıkla ilgili bir şey.Erkekler çokca cinsellik isteyen yaratılmışlardır.Ancak sağlık sorunları olan erkekler malesef bu sorunlarla yüzleştiklerinde çok sıkıntılı bir duruma girebilirler.Fizyolojik olarak sorunlarınız var ise mutlaka doğal bitkilerden,macunlardan faydalanabilirsiniz.Örnek olarak epimedyumlu macunu tanıyabilirsiniz.Epimedyumlu macun hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 

 

Şimdi Erkeklerde cinsellik mi? konumuza psikolojik açıdan bakalım..Aman Tanrım..Şimdi bir felaket..

Kadınlarla ile erkekleri yine karşılaştıracağım.Kadınlar psikolojik olarak da aynen fizyolojik oldukları gibidir.Beyinlerinde aşk yaşarlar.Sevgi isterler.Duygusal bir birliktelik onları orgazm da en üst seviyeye taşır.Ama erkekler için bu durum aynı değildir.Erkekler psikolojik olarak yine aynılar.Muthiş fantezi kuranlarda vardır beyinlerinde ama doğrudan olaya motive olanlarda.Fantezi kuranlar partnerlerini çok ünlü bir fotomodel yerine koyarak da hayal edebilirler.Bu sadece bir örnekti.Daha neleri hayalleyenler varmış.Bir köyde samanlıkta sevişmeyi hayalleyenler bile var partneri ile sevişirken.

Yani psikolojik açıdan baktığımızda bu olaya  erkeklerin hayal gücü sınırsız ilişkilerde.Duygusallık 2. hatta 3. planda erkeklerde.Fantezi dünyaları da en az kadınlar kadar geniş.Kısacası erkeklerin hedefi tamamen 1.nokta !

İşte bir erkeğin kadına muthiş duygusal şekilde bir başka bakışı daha (!)

 

 Son olarak da kültürel konuya bakalım.Bu durum erkeklerde daha sıkıntılı bir hal alıyor."erkek oğlum benim", "erkek gibi davranmalısın" "aslan oğlum benim" bu babaların söyledikleri bizlere.

Birde arkadaş arasında "seninki kaç cm","kaç dakika dayanabiliyorsun","onu tatmin bile edememişsindir" gibi aslında kültürel olmayan ama öyle alışagelmiş bir durum çıkıyor karşımıza.

 Malesef geçmişimizden bu yana erkekliğin kanıtlanabilmesi için erkeğin cinsel organının hacmi,cinsel yönden sıfır sorun yaşaması,birlikte olduğu kadın sayısı önemsenir oldu!Bana kızabilirsiniz asla böyle değil diye ama yaklaşık 100 Türk erkeğine sorulmuş bir anketin sonucu bu internette araştırabilirsiniz.

Bizde bir erkeğiz bu durumu çok fazla yadırgamamız lazım.Bu durum böyle.Aynen yukarıda anlattığım gibi.Yaradılışımız bu.

Ancak yukarıda anlatılanları biraz daha yumuşatırsak mesela penis boyu ile o kadar da ilgilenmezsek,biraz daha kadınların ruhuna seslenecek olursak,duygusal şeyler yaşamak istersek bu durum az da olsa yoluna girecektir.

 

 Erkeklerde cinsellik mi? Erkekler cinsellik de ne ister? sorularına yanıt aramaya çalıştık arkadaşlar.Eğer yukarıda yazılanlara sizin de bir yorumunuz var ise aşağıda yorumlarınızı bize iletin.

 

 

 

 

 

Kaynak: ENGUNCEL.NET / bu yazı aktif bağlantı verilmeden kopyalanamaz.Aksi durumda tüm yasal haklarımızın saklı olduğunu önemle duyururuz.

 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile