Erkek neden ereksiyon sağlayamaz?

Ahh ah işte aslında erkeklerde en utanç verici,en üzücü,en sıkıntılı sağlık sorunlarından biridir bu ereksiyon!

Yukarıda ki resimde erkek ve kadının ne kadar mutsuz olduğu resmi görüyoruz.Hani mutluluğun resmi vardır ya yukarıdaki resimde mutsuzluğun resmi!

Peki erkek neden ereksiyon sağlayamaz?

Aslında bunu başlıklar halinde incelemek daha doğru olur ,

Birinci sebeb kesinlikle yaş faktörü.Erkek yaşlandıkça bu sorunlar daha da ortaya çıkmaya başlıyor.Mesela 17 yasındaki fit sağlıklı deyim yerinde ise demir gibi bir delikanlının ereksiyon sorunu yaşaması çok zor.Atalarımızın bir lafı var demiri bile deler diye.

Yaş faktörü elbette bir çok insanda ereksiyon olayında kendini belirgin eder.Ancak bu her erkekte aynı olacak diye bir şey yok.Yaşı 50,55 olmus öyle erkekler var ki çocuk sahibi bile olabiliyorlar.

Siz siz olun yaşınız genç ise cinselliğinizi doya doya yaşayın..Yoksa ileride haplara ihtiyaç duyabilirsiniz.

 Diğer bir neden ise psikolojik sorunlar.Psikololojik deyince aklınıza depresyon,şizofren gibi hastalıklar gelmesin.Elbette bu insanlarda ereksiyon sorunu yaşayabilirler ancak psikolojikden kastımız çocukluğunda kötü bir ola yaşanması mesela tacize uğranması,farklı cinsel deneyimler,bir kadınla beraber olacakken motivasyon sağlayamama ve bunun gibi bir takım psikolojik nedenler..

Psikolojik sorunların başına yazabileceğiniz en çok görünen sorun ise ilişki esnasında ereksiyon sağlayamayacağını ve partnerine rezil olacağını düşünen bir düşünce yapısıdır.Bu sorun birçok erkek de dönem dönem gözükse de bazı erkeklerde sürekli gözükür ve cinsel hayatlarını perişan ederler.Bu kişiler kadınlardan uzak durmayı tercih edip,kendi kendilerini tatmin etme yoluna girerler (masturbasyon) malesef.

Bu tarz bir sorunun olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bir hekimden yardım almalısınız.

Diğer önemli faktörlerden biri de fiziksel..Aslında en çok görülen neden fizikseldir.Bir de şöyle bir durum var 1980 lere kadar ereksiyon sorununun %90 ı psikolojik sanılıyordu.Ancak gelişen tıp sayesinde ve araştırmalar neticesinde bunun böyle olmadığı anlaşıldı.Zaten ondan sonra haplar,macunlar,bitkisel kürler patladı.Bu macunlar hakkında bilgi almak için tıklayınız.Ereksiyon sorununuz yok ise de ciddi bir erken boşalma sorununuz var ise onun hakkında bilgi almak içinde buraya tıklayın.

 

 Erkek neden ereksiyon sağlayamaz başlığımızda Genel olarak fiziksel nedenleri şöyle açıklayabiliriz.

Normal sertleşme için gerekli olan hormonlar, sinir sistemi, penisteki damar ve iç adale yapısı gibi sistem ve yapıların birinde ya da birkaçında bozukluk olduğunda sertleşme sorunu ortaya çıkar. En sık kalp-damar sistemi hastalıkları, diyabet (şeker hastalığı), yüksek tansiyon, depresyon hastalarında sertleşme sorunu görülmektedir. Kişide sertleşme sorununa bağlı olarak başka sorunlar da ortaya çıkabilmektedir. Örneğin; sinirsel gerginlik, öz güven kaybı, hayat kalitesinde azalma, insan ilişkilerinde olumsuz etki gibi.

Tabi bu nedenler insandan insana değişecektir.Bu yüzden ciddi sorunlarınızın olduğunu düşünüyor iseniz bir hekime mutlaka danışın.

KAYNAK: ENGUNCEL.NET

 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile