gilaburu nektarı kullananların yorumları

Türkiye'de ve Dünyada bitki dünyasının yadsınamaz bir yeri vardır.Özellikle son yüzyılda bitkiler o kadar önem kazanmıştır ki birçok insan bir takım sağlık sorunları yaşadığında bitkisel çözümleri denemektedir.

Bir nevi alternatif tıp tekniği olarak da görebileceğimiz bitkisel çözümler son dönemde çokca konuşulanlardan olmuştur.

İşte son dönemin en çok konuşulanı..Gilaburu.

Dilerseniz ilk önce gilaburunun ne olduğunu anlamaya calısalım.,

Genel olarak gilaburu "Kuzey ve Orta Anadolu’da orman kenarlarında yetişen, boyu dört metreye ulaşabilen ağaçtan elde edilen bir meyvedir."

Bu meyve diğer meyvelere oranla daha uzun ömürlüdür.Çünkü tazeliğini 1 yıla kadar koruyabilir.

 Bakın aşağıda gilaburu meyvesinin bir resmi.

 

 

Peki gilaburu neden bu kadar sağlıklı yaşam ile anılır olmuş?

Bu meyve özellikle yüksek miktarda C VİTAMİNİ  içerir ve anti oksidan bakımından son derece zengindir.

Aslında meyvenin tadı acıdır.Ancak uzun süre salamura da bekletildiği için nektarı içilebilir lezzettedir.

Yani nektar olarak sıvı şekilde tüketmeniz daha doğru olacaktir ki zaten genelde ticari olarak böyle sunulmaktadır müşterilere..

 

gilaburu nektarı kullananların yorumları

gilaboru kullananlarının yarısından fazlası gilaborunun, astım, romatizma, yüksek tansiyon, sara nöbetleri (epilepsi), kabakulak, doğum sonrası spazmlar, uyku bozukluğu gibi birçok hastalığa iyi geldiğini hatta önemli bir kesimi ise bu hastalıkların tedavisinde başarılı olduğunu söylemiştir.

 Gilaboru  safra kesesi ve karaciğer hastalıklarına çok iyi gelmektedir.Bize gelen en az 100e yakın yorumda safra kesesi taşı olan hastalarda belli bir dönem gilaboru kullanan kişilerin bu sorunla başa çıkabildiği belirtilmiştir.Ancak eğer safra kesesi ile ciddi ağrılarınız veya sorunlarınız var ise mutlaka bir doktora başvurun..Çok basit bir hastalık gibi gözükse de ciddi sorunlara neden olabilir.

Öte yandan gilaboru nektarının böbrek taşlarına da iyi geldiği söylenmektedir.Bilimsel ne açıdan tam olarak bilmiyoruz ancak bu gilaboru suyunu kullananların birçoğu sonuçlardan oldukça memnun kalıyor ki bu işin ticaretini yapan insanlarda satışlardan memnun.

 Gilaborunun bazı kanser tümörlerini azaltmadaki olumlu etkileriyle ilgili olarak halen Amerika'da, Harward Medicine School'un araştırması devam etmektedir.Bu gerçekten önemli bir konu.

 Tabi ki hastalıklarla ciddi sorunlarınız var ise doktorlara başvurmak çok daha doğru olacaktır.Gilaboru gerçekten mucize bir meyve.Ancak bu meyveyi hastalık sizi gelip bulduktan sonra değil,sağlıklı iken kullanmanız daha doğru olacak.Bu meyve hastalıkları önleyici bir mucize!

gilaburu nektarı kullananların yorumları

Bir kullanıcımız;

"Yaklaşık 4  yıldır gilaboru nektarı kullanıyorum.Özellikle Kayseri ve civarında üretilen nektarları tercih ediyorum.Çünkü taş yerinde ağırdır.Gilaburu suyu öncelikle mideyi çok rahatlatıyor.Faydalarının yanında mide pek geçmiyor ama eşimle bana mide konusunda büyük katkısı oldu.Zindelik ve bir rahatlık verdiğide kesin bir kanıttır.Çünkü bizzat denedik gördük.Saçma sapan şekerli meyve suları,kola tüketmektense bu nektarı tüketmenin sağlığa faydasında sınırı yok.Herkese öneririm.Ama doğru yerden tedarik etmek de önemli"

 

 

Gilaboru nektarı kullananların yorumları için aşağıdaki yorumlar kısmından yorum gönderebilirsiniz.

KAYNAK :ENGUNCEL.NET

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile